Jakie są koszty wykonania sesji zdjęciowej produktowej?

Każdy projekt różni się pod wieloma względami: zaczynając od rodzaju produktu aż do do typu aranżacji i licencji do wykorzystania materiału. Produkty połyskliwe, przezroczyste, szklane, wielkoformatowe wymagają więcej technicznych umiejętności jak i czasu przy realizacji zdjęć produktowych. Wpływ na cenę sesji także mają dodatkowe koszty jak wynajęcie studia, sesja z modelką/modelem, niestandardowe rekwizyty, wymagająca retusz.

Stylizowane zdjęcia produktowe często wymagają przygotowania mood boardu (prezentacja zdjęć referencyjnych) i koncepcji, a także użycia różnorodnych tel, rekwizytów i efektów.

Dlatego, żebym wstępnie mogła wycenić koszty sesji produktowej, proszę o wysłanie następnych informacji do mnie lub wypełnienia briefu:

  • rodzaj produktu (jego zdjęcia lub wizualizacje lub odnośnik do strony)
  • link do strony lub mediów marki
  • ilość gotowych zdjęć (w tym ile jest zdjęć grupowych, czyli takich, gdzie jest kilka produktów)
  • szczegółowy opis rodzaju zdjęć (jaki styl, jakie dodatki można lub nie można używać, jaki klimat zdjęć)
  • informacja o licencji (czyli gdzie i jak długo będą wykorzystywane zdjęcia – strona internetowa, media, reklamy sponsorowane, druk w magazynach, książkach, reklamach itd)

Jeśli masz dodatkowe pytania, zachęcam do przeczytania rozdziału FAQ

Fotografia produktowa

Wykonuję indywidualnie dopasowane zdjęcia.
Realizuję kreatywne rozwiązania, które pomogą Twojej marce wyróżnić się w tłumie reklam.

Krótkie video & Stop motion

Ruchome treści wizualne przyciągają wzrok i interesują odbiorców, dlatego w mojej ofercie znajdziesz wykonanie animacji poklatkowych
lub krótkich video do mediów społecznościowych
(reels, posty,
instastories)

Set-design

Tworzenie scenografii polega na dobieraniu odpowiedniego tła, oświetlenia, akcesoriów i ich harmonijnego łączenia w całość.

Edycja zdjęć

Końcowy efekt zdjęcia uzyskuje dzięki profesjonalnej edycji. Obróbka zaczyna się od podstawowej pracy z kolorami i kontrastem, usuwaniem kurzu i drobnych rys aż do zamiany koloru tła, etykiety lub fotomontażu. Edycja zdjęć wyceniana jest indywidualnie w zależności od potrzeb klienta.

Rekwizyty &Tła

Posiadam różnorodne akcesoria i tła do fotografii produktowej, które są dostępne w ofercie. Dodatkowo wyceniam:
– Składniki i kwiaty do stylizacji,
– Przygotowywanie indywidualnych akcesoriów,
– Rozbudowaną stylizacje i scenografię,
– Zakup/wypożyczenie wielkoformatowych rekwizytów

Sesje wyjazdowe

Jest to świetna usługa, jeśli potrzebujesz zdjęć w swoim studio, sklepie, restauracji lub innym lokalu! Dobre rozwiązanie, jeśli chciałbyś/chciałabyś pokazać swój proces twórczy i historię marki. Mogę przekazać na zdjęciach jak robisz to, co kochasz!

Stylizacja i aranżacja zdjęcia

Posiadam bogatą ofertę różnorodnych rekwizytów, ale… nie można mieć wszystkiego! Dlatego też poszukuję, kreuję i wymyślam!

Dlatego, żeby uzyskać wycenę, proszę wypełnić brief i poczekać na odpowiedź mailową. Koszty każdej sesji produktowej różnią się od siebie pod wieloma względami, stąd każda współpraca jest wyceniana indywidualnie.

Produkty można wysłać do mnie z każdej części świata. Sesja odbywa się zgodnie z ustalonymi wytycznymi i briefem po podpisaniu umowy.

Czas realizacji jest uzależniony od projektu – jego wielkości, deadlinu, zaangażowania osób trzecich (modelki, stylisty, kucharze itd) i innych czynników. Realizacja z reguły trwa od 1 do 5 tygodni od daty otrzymania produktów.

W zależności od ustaleń w projekcie, wycena rekwizytów może być zawarta w cenie lub jest dodatkowo płatna. Akcesoria i tła, które posiadam są w cenie zlecenia.

Na początek proszę o wypełnienie briefu, który pomoże mi przygotować ofertę. Po przygotowaniu wyceny, ustaleniu wytycznych i podpisaniu umowy obowiązuje zadatek w wysokości 30% ceny. Po dokonaniu wpłaty, sesja jest oficjalnie zarezerwowana.

Przed rozpoczęciem sesji tworzymy moodboard i szkice jako referencje do projektu, które minimalizują możliwość nieporozumień. Zdjęcia powtarzam nieodpłatnie, jeśli rezultat sesji będzie mocno odbiegać od ustaleń. Płatne poprawki występują gdy klient zmienia ustalone wytyczne podczas lub po sesji. Cena takich poprawek ustalana jest indywidualnie.

Licencja polega na tym, że udzielam klientowi możliwości dysponowania wykonaną przeze mnie pracą na określony przedział czasu, który ustalamy w umowie. Po tym okresie klient traci prawo do dysponowania utworem. Więcej na ten temat w artykule. Licencja na wykorzystanie jest wyceniana indywidualnie według zlecenia.

Jak wygląda współpraca przy zleceniu wykonania zdjęć produktowych reklamowych?