Kreatywne zdjęcia produktowe w studio, sesja dywanów
Stylizowane zdjęcie produktowe marokańskich dywanów w aranżacji wnętrz dla marki Berbere

Mówiąc „Kreatywna sesja” wyobrażam sobie niestandardowe rozwiązania, oryginalne produkty i wymagające zdjęcia. Tak właśnie było w przypadku zdjęć produktowych dla oryginalnej marki Marokańskich dywanów Berbere. Czy było to coś nowego dla mnie? Pod pewnym względem – tak 🙂
Jak do tego przygotowałam się, co było wyzwaniem i jakie efekty uzyskałyśmy podzielę się w tym wpisie!

Ustalenie szczegółów sesji

Zapytanie o sesję produktową dywanów było niespodziewane, jednak po obejrzeniu strony Berbere.pl zainspirowałam się maksymalnie! Zupełnie nowe produkty, których do tej pory nie fotografowałam – to ręcznie tkane dywany z Maroko z oryginalnymi wzorami. Zachwyciły mnie ich tradycyjny i jednocześnie nowoczesny design, więc miałam wizję już na cały projekt 🙂

Wiadomo, że w kreatywnej branży najlepiej się posługiwać treściami wizualnymi, więc szybko przeszłyśmy do omówienia referencji. Żebyśmy mogły porozumieć się z klientką, musiałyśmy ustalić w jakim stylu, kolorystyce i nastroju muszą być zdjęcia. Podstawowe wytyczne – to wykonanie fotografii produktowej na jednolitym tle i detale każdego dywanu, również jak i pokazanie produktów we wnętrzu. Zdjęcia miały pokazać strukturę i wzory dywanów, a także zademonstrować jak wyglądają w użyciu.

I już znajomy dreszczyk emocji i burza mózgu przed realizacją 😉

Wykonałyśmy zdjęcia 19 dywanów

o różnej wielkości i wadzę w ciągu 6 godzin!

Nasza kreatywna sesja odbyła się w jednym z Warszawskich studio. Dosyć wygodnie z punktu widzenia fotografa, ponieważ nie trzeba zabierać własnego oświetlenia studyjnego, synchronizatorów i stojaków.

Zawsze powtarzam, że najlepszy rezultat da się osiągnąć, kiedy obie strony są odpowiedzialne i dobrze przygotowane do sesji. Mówię oczywiście o fotografie i kliencie. Świetnie nam poszła współpraca: razem mogłyśmy zawieszać lub układać dywany do zdjęć, tworzyć scenografii wnętrz i podglądać na żywo rezultaty w aparacie. Dla wygody podglądu zdjęć wykorzystywałam zdalne sterowanie aparatem poprzez tablet.

Na koniec trochę backstagy i kilka gotowych zdjęć!

Krótką relację z kulis sesji można obejrzeć na moim koncie na Instagramie a jeśli Was także zachwyciły te cudne dywany, zapraszam odwiedzić sklep Berbere.pl.

Praca przy takich kreatywnych projektach w świetnej atmosferze, to czysta przyjemność! Wisienką na torcie jest opinia zadowolonej klientki!

Praca z Iriną to sama przyjemność🙂 Dobrze rozumie potrzeby klienta, jest kreatywna, dochowuje terminów, a przede wszystkim pięknie oddaje fotografowane produkty na zdjęciach! Serdecznie polecam!🙂

Jeśli potrzebujesz zdjęć dla swojej marki, zapraszam do kontaktu!